Stans Flow CB7 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt MicroSpline Gray
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Gray |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Stans Flow CB7 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt MicroSpline Gray
Stans Flow CB7 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt MicroSpline Gray
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Gray |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Gray |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |












