Stans Crest MK4 Front Wheel - 27.5 12 x 100mm 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Stans Crest MK4 Front Wheel - 27.5 12 x 100mm 6-Bolt Black
Stans Crest MK4 Front Wheel - 27.5 12 x 100mm 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Original: $308.00
-65%$308.00
$107.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |












