Stans Arch S2 Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Stans Arch S2 Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm 6-Bolt Black
Stans Arch S2 Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Original: $275.00
-65%$275.00
$96.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |












