Stans Arch MK4 Rear Wheel - 27.5 12 x 148mm 6-Bolt XDR Black
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Stans Arch MK4 Rear Wheel - 27.5 12 x 148mm 6-Bolt XDR Black
Stans Arch MK4 Rear Wheel - 27.5 12 x 148mm 6-Bolt XDR Black
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Original: $675.00
-65%$675.00
$236.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |












