Spank Spoon 28-20 20" Rim Black
| Brake Compatibility | Rim Brake |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 382 |
| Valve | Schrader |
| Color | Black |
| Weight | 340 |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Clincher |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Spank Spoon 28-20 20" Rim Black
Spank Spoon 28-20 20" Rim Black
| Brake Compatibility | Rim Brake |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 382 |
| Valve | Schrader |
| Color | Black |
| Weight | 340 |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Clincher |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Rim Brake |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 382 |
| Valve | Schrader |
| Color | Black |
| Weight | 340 |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Clincher |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |












