SKS Raceblade Pro XL Fender 700c 25-32mm Black - Set
| Color | Black |
| Weight | 365g, 725 |
| Wheel Size | 700c |
| Requires Eyelets? | No |
| Material | Plastic |
| Fender Width | 38 |
| Maximum Tire Width | 32 |
| Model | Raceblade Pro XL |
| Front/Rear | Set |
| Max Tire W | 32mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


SKS Raceblade Pro XL Fender 700c 25-32mm Black - Set
SKS Raceblade Pro XL Fender 700c 25-32mm Black - Set
| Color | Black |
| Weight | 365g, 725 |
| Wheel Size | 700c |
| Requires Eyelets? | No |
| Material | Plastic |
| Fender Width | 38 |
| Maximum Tire Width | 32 |
| Model | Raceblade Pro XL |
| Front/Rear | Set |
| Max Tire W | 32mm |
Original: $74.99
-65%$74.99
$26.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Weight | 365g, 725 |
| Wheel Size | 700c |
| Requires Eyelets? | No |
| Material | Plastic |
| Fender Width | 38 |
| Maximum Tire Width | 32 |
| Model | Raceblade Pro XL |
| Front/Rear | Set |
| Max Tire W | 32mm |












