Shimano XT HB-M756 Front Hub
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 61 |
| Flange Diameter, Right | 61 |
| Center to Flange, Left | 21.5 |
| Weight | 302 |
| Center to Flange, Right | 33.5 |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32, 36 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano XT HB-M756 Front Hub
Shimano XT HB-M756 Front Hub
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 61 |
| Flange Diameter, Right | 61 |
| Center to Flange, Left | 21.5 |
| Weight | 302 |
| Center to Flange, Right | 33.5 |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32, 36 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $60.60
-65%$60.60
$21.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 61 |
| Flange Diameter, Right | 61 |
| Center to Flange, Left | 21.5 |
| Weight | 302 |
| Center to Flange, Right | 33.5 |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32, 36 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












