Shimano XT FH-M8110 Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock Micro Spline Black 32H
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Shimano XT FH-M8110 Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock Micro Spline Black 32H
Shimano XT FH-M8110 Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock Micro Spline Black 32H
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












