Shimano SLX FH-M7130-B Rear Hub - 12 x 157mm Center-Lock Micro Spline BLK 28H
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Color | Black |
| Weight | 359 |
| Hub Drilling | 28 |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Shimano SLX FH-M7130-B Rear Hub - 12 x 157mm Center-Lock Micro Spline BLK 28H
Shimano SLX FH-M7130-B Rear Hub - 12 x 157mm Center-Lock Micro Spline BLK 28H
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Color | Black |
| Weight | 359 |
| Hub Drilling | 28 |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
Original: $95.00
-65%$95.00
$33.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Color | Black |
| Weight | 359 |
| Hub Drilling | 28 |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |












