Shimano FH-RS770 Rear Hub
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black/Silver |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Weight | 302 |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28, 32, 36 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Shimano FH-RS770 Rear Hub
Shimano FH-RS770 Rear Hub
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black/Silver |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Weight | 302 |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28, 32, 36 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $218.88
-65%$218.88
$76.61Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black/Silver |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Weight | 302 |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28, 32, 36 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












