Shimano Deore FH-QC400-HM Rear Hub
| Rear Axle | QR x 135mm, QR x 141mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Skewer Included | Yes |
| Bearing Type | Cartridge |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 32, 36 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano Deore FH-QC400-HM Rear Hub
Shimano Deore FH-QC400-HM Rear Hub
| Rear Axle | QR x 135mm, QR x 141mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Skewer Included | Yes |
| Bearing Type | Cartridge |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 32, 36 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm, QR x 141mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Skewer Included | Yes |
| Bearing Type | Cartridge |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 32, 36 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












