Shimano Deore FH-M6000 Rear Hub
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Skewer Included | Yes |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Weight | 372 |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Shimano Deore FH-M6000 Rear Hub
Shimano Deore FH-M6000 Rear Hub
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Skewer Included | Yes |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Weight | 372 |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $49.99
-65%$49.99
$17.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Skewer Included | Yes |
| Bearing Type | Loose Ball |
| Weight | 372 |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












