Schwalbe Tacky Chan Tire - 29 x 2.40 Tubeless Folding BLK Evolution Line Super Downhill Addix Ultra Soft E-50
- TECH SPECS
| model | Tacky Chan Super DH E50 |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | Addix Ultra Soft |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1320g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Tacky Chan Tire - 29 x 2.40 Tubeless Folding BLK Evolution Line Super Downhill Addix Ultra Soft E-50
Schwalbe Tacky Chan Tire - 29 x 2.40 Tubeless Folding BLK Evolution Line Super Downhill Addix Ultra Soft E-50
- TECH SPECS
| model | Tacky Chan Super DH E50 |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | Addix Ultra Soft |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1320g |
Original: $108.00
-65%$108.00
$37.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Tacky Chan Super DH E50 |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | Addix Ultra Soft |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1320g |












