Schwalbe Pro One TT Tire
| Color | Black/Tan |
| Weight | 205, 215 |
| Weight (oz) | 7.2, 7.5 |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 25, 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 25, 700 x 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Pro One TT Tire
Schwalbe Pro One TT Tire
| Color | Black/Tan |
| Weight | 205, 215 |
| Weight (oz) | 7.2, 7.5 |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 25, 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 25, 700 x 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $91.00
-65%$91.00
$31.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black/Tan |
| Weight | 205, 215 |
| Weight (oz) | 7.2, 7.5 |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 25, 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 25, 700 x 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












