Schwalbe Pro One Tire - 700 x 30 Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Race
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 30 |
| Labeled Size | 700 x 30 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Pro One Tire - 700 x 30 Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Race
Schwalbe Pro One Tire - 700 x 30 Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Race
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 30 |
| Labeled Size | 700 x 30 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $91.00
-65%$91.00
$31.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 30 |
| Labeled Size | 700 x 30 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












