Schwalbe Nobby Nic Super Ground E50 Tire 27.5x2.25" A-Spgrip
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Nobby Nic Super Ground E50 Tire 27.5x2.25" A-Spgrip
Schwalbe Nobby Nic Super Ground E50 Tire 27.5x2.25" A-Spgrip
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $94.86
-65%$94.86
$33.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












