Schwalbe Hans Dampf Tire - 29 x 2.35" Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Super Trail
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.35 |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Hans Dampf Tire - 29 x 2.35" Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Super Trail
Schwalbe Hans Dampf Tire - 29 x 2.35" Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Super Trail
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.35 |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
Original: $102.00
-65%$102.00
$35.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.35 |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |












