Schwalbe Eddy Current Rear Super Gravityy E50 29x2.6" A-Soft
- TECH SPECS
| model | Eddy Current Rear Super Gravity E50 |
| size | 29" |
| width | 2.6" |
| compound | Addix Soft |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1415g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Eddy Current Rear Super Gravityy E50 29x2.6" A-Soft
Schwalbe Eddy Current Rear Super Gravityy E50 29x2.6" A-Soft
- TECH SPECS
| model | Eddy Current Rear Super Gravity E50 |
| size | 29" |
| width | 2.6" |
| compound | Addix Soft |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1415g |
Original: $108.00
-65%$108.00
$37.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Eddy Current Rear Super Gravity E50 |
| size | 29" |
| width | 2.6" |
| compound | Addix Soft |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1415g |












