Schwalbe Billy Bonkers Tire - 26 x 2.1 Clincher Folding BLK Performance Addix
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 53 |
| Labeled Size | 26 x 2.1 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Billy Bonkers Tire - 26 x 2.1 Clincher Folding BLK Performance Addix
Schwalbe Billy Bonkers Tire - 26 x 2.1 Clincher Folding BLK Performance Addix
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 53 |
| Labeled Size | 26 x 2.1 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Clincher |
Original: $55.00
-65%$55.00
$19.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 53 |
| Labeled Size | 26 x 2.1 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Clincher |












