Reserve Wheels Reserve 30 HD Wheelset - MX 29"F/27.5"R 15 x 110/12 x 148 Center-Lock MicroSpline BLK I9 Hydra
- TECH SPECS
| Color | Carbon |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Rim Width (Internal) | 31 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 29" |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Reserve Wheels Reserve 30 HD Wheelset - MX 29"F/27.5"R 15 x 110/12 x 148 Center-Lock MicroSpline BLK I9 Hydra
Reserve Wheels Reserve 30 HD Wheelset - MX 29"F/27.5"R 15 x 110/12 x 148 Center-Lock MicroSpline BLK I9 Hydra
- TECH SPECS
| Color | Carbon |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Rim Width (Internal) | 31 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 29" |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $2,199.00
-65%$2,199.00
$769.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Carbon |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Rim Width (Internal) | 31 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 29" |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |












