Reserve Wheels Reserve 30 HD Wheelset - 29" 15 x 110/12 x 148 6-Bolt XD BLK I9 Hydra
- TECH SPECS
| Color | Carbon |
| RimWidthInternal | 30 |
| CassetteBodyType | SRAM XD 11/12 Speed |
| WheelSize | 29" |
| ISODiameter | 622 / Road / 29" |
| TireType | Tubeless Ready |
| RimMaterial | Carbon |
| Hub_BrakeCompatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Reserve Wheels Reserve 30 HD Wheelset - 29" 15 x 110/12 x 148 6-Bolt XD BLK I9 Hydra
Reserve Wheels Reserve 30 HD Wheelset - 29" 15 x 110/12 x 148 6-Bolt XD BLK I9 Hydra
- TECH SPECS
| Color | Carbon |
| RimWidthInternal | 30 |
| CassetteBodyType | SRAM XD 11/12 Speed |
| WheelSize | 29" |
| ISODiameter | 622 / Road / 29" |
| TireType | Tubeless Ready |
| RimMaterial | Carbon |
| Hub_BrakeCompatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Original: $2,199.00
-65%$2,199.00
$769.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Carbon |
| RimWidthInternal | 30 |
| CassetteBodyType | SRAM XD 11/12 Speed |
| WheelSize | 29" |
| ISODiameter | 622 / Road / 29" |
| TireType | Tubeless Ready |
| RimMaterial | Carbon |
| Hub_BrakeCompatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |












