Reserve Wheels Reserve 30 HD Rim - 27.5" Disc Carbon 28H
- TECH SPECS
| Brake Track | None |
| Color | Carbon |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 559 |
| Rim Center Offset (mm) | 4 |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Weight | 497 |
| Wheel Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reserve Wheels Reserve 30 HD Rim - 27.5" Disc Carbon 28H
Reserve Wheels Reserve 30 HD Rim - 27.5" Disc Carbon 28H
- TECH SPECS
| Brake Track | None |
| Color | Carbon |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 559 |
| Rim Center Offset (mm) | 4 |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Weight | 497 |
| Wheel Size | 27.5" |
Original: $649.00
-65%$649.00
$227.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Brake Track | None |
| Color | Carbon |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 559 |
| Rim Center Offset (mm) | 4 |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Weight | 497 |
| Wheel Size | 27.5" |












