Quality Wheels WTB ST i30 Front Wheel - Black - 27.5", 15 x 100mm, Bear Pawls
| Rim Width (Internal) | 23, 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm, QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29", 29+ |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Quality Wheels WTB ST i30 Front Wheel - Black - 27.5", 15 x 100mm, Bear Pawls
Quality Wheels WTB ST i30 Front Wheel - Black - 27.5", 15 x 100mm, Bear Pawls
| Rim Width (Internal) | 23, 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm, QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29", 29+ |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 23, 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm, QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29", 29+ |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












