Quality Wheels Value Single Wall Series Front Wheel
| Rim Width (Internal) | 18, 20 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Schrader |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 26", 27", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29", 630 / 27" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Quality Wheels Value Single Wall Series Front Wheel
Quality Wheels Value Single Wall Series Front Wheel
| Rim Width (Internal) | 18, 20 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Schrader |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 26", 27", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29", 630 / 27" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $69.00
-65%$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 18, 20 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Schrader |
| Color | Silver |
| Wheel Size | 26", 27", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29", 630 / 27" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |












