Quality Wheels Value HD Series Rear Wheel - 26" QR x 135mm Center-Lock Disc / Rim Brake HG 10 BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" mtn |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Quality Wheels Value HD Series Rear Wheel - 26" QR x 135mm Center-Lock Disc / Rim Brake HG 10 BLK
Quality Wheels Value HD Series Rear Wheel - 26" QR x 135mm Center-Lock Disc / Rim Brake HG 10 BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" mtn |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" mtn |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |












