Quality Wheels Value HD Series Disc Rear Wheel
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 26", 650b, 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Quality Wheels Value HD Series Disc Rear Wheel
Quality Wheels Value HD Series Disc Rear Wheel
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 26", 650b, 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $145.00
-65%$145.00
$50.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 26", 650b, 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












