Quality Wheels Value Double Wall Series Disc Rear Wheel - 650b QR x 135mm Center-Lock HG10 BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Quality Wheels Value Double Wall Series Disc Rear Wheel - 650b QR x 135mm Center-Lock HG10 BLK
Quality Wheels Value Double Wall Series Disc Rear Wheel - 650b QR x 135mm Center-Lock HG10 BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $119.00
-65%$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 21 |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |












