Quality Wheels Ultegra/GR531 Rear Wheel - 700c 12 x 142mm Center-Lock HG 11 MTN BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Quality Wheels Ultegra/GR531 Rear Wheel - 700c 12 x 142mm Center-Lock HG 11 MTN BLK
Quality Wheels Ultegra/GR531 Rear Wheel - 700c 12 x 142mm Center-Lock HG 11 MTN BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $339.00
-65%$339.00
$118.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |












