Quality Wheels Shimano Ultegra/Vision Trimax Rear Wheel - 700 12x142mm Center-Lock HG 11 MTN
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Quality Wheels Shimano Ultegra/Vision Trimax Rear Wheel - 700 12x142mm Center-Lock HG 11 MTN
Quality Wheels Shimano Ultegra/Vision Trimax Rear Wheel - 700 12x142mm Center-Lock HG 11 MTN
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $319.00
-65%$319.00
$111.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |












