Quality Wheels Shimano SLX / WTB ST i30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm Center-Lock Micro Spline BLK
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Quality Wheels Shimano SLX / WTB ST i30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm Center-Lock Micro Spline BLK
Quality Wheels Shimano SLX / WTB ST i30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm Center-Lock Micro Spline BLK
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












