Quality Wheels Shimano SLX/DT E532 Front Wheel
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Quality Wheels Shimano SLX/DT E532 Front Wheel
Quality Wheels Shimano SLX/DT E532 Front Wheel
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $199.00
-65%$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












