Quality Wheels DT 350/DT R470db Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock HG 11 MTN Road BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Quality Wheels DT 350/DT R470db Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock HG 11 MTN Road BLK
Quality Wheels DT 350/DT R470db Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock HG 11 MTN Road BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












