Quality Wheels Bear Pawls / WTB ST i30 Rear Wheel - 29" 12 x 142mm Center-Lock XD BLK
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Quality Wheels Bear Pawls / WTB ST i30 Rear Wheel - 29" 12 x 142mm Center-Lock XD BLK
Quality Wheels Bear Pawls / WTB ST i30 Rear Wheel - 29" 12 x 142mm Center-Lock XD BLK
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $185.00
-65%$185.00
$64.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 29 |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












