Quality Wheels Bear Pawls / RaceFace AR Rear Wheel
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm, 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Quality Wheels Bear Pawls / RaceFace AR Rear Wheel
Quality Wheels Bear Pawls / RaceFace AR Rear Wheel
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm, 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $170.00
-65%$170.00
$59.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm, 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












