Quality Wheels Bear Pawls / Blizzerk Front Wheels
| Rim Width (Internal) | 64 |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm, QR x 135mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Quality Wheels Bear Pawls / Blizzerk Front Wheels
Quality Wheels Bear Pawls / Blizzerk Front Wheels
| Rim Width (Internal) | 64 |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm, QR x 135mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 64 |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm, QR x 135mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












