Odyssey Super Circuit 20" Tire
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 43, 55, 61 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 1.70, 20 x 2.10, 20 x 2.40 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Odyssey Super Circuit 20" Tire
Odyssey Super Circuit 20" Tire
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 43, 55, 61 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 1.70, 20 x 2.10, 20 x 2.40 |
Original: $49.99
-65%$49.99
$17.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 43, 55, 61 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 1.70, 20 x 2.10, 20 x 2.40 |












