Odyssey Path Pro Tire
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 56, 57, 61 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX, 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20", 24" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.25, 20 x 2.40, 24 x 2.20 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100, 65 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Odyssey Path Pro Tire
Odyssey Path Pro Tire
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 56, 57, 61 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX, 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20", 24" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.25, 20 x 2.40, 24 x 2.20 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100, 65 |
Original: $36.99
-65%$36.99
$12.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 56, 57, 61 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX, 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20", 24" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.25, 20 x 2.40, 24 x 2.20 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100, 65 |












