MSW Bunny Hop Tire - 20 x 2.0, Black, Wire Bead, 33tpi
| TPI | 33 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 51 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX, Mountain |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 40 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

MSW Bunny Hop Tire - 20 x 2.0, Black, Wire Bead, 33tpi
MSW Bunny Hop Tire - 20 x 2.0, Black, Wire Bead, 33tpi
| TPI | 33 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 51 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX, Mountain |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 40 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 33 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 51 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX, Mountain |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 40 |












