Lezyne Twin Speed Drive CO2 Inflator
- A durable CO2 dispenser built from CNC-machined aluminum, the Twin Speed Drive CO2 features slip-on valve operation for easy inflation
- A Twin slip fit head presses onto Presta or Schrader valves and a neoprene sleeve insulates your hand from the cold during discharge
- Twin Kit includes Twin Speed Drive, Co2 cartridges and tire levers
| Model | Twin Speed Drive |
| Description | Inflator, Inflator Kit, Inflator Kit w/ Levers |
| Head | Presta/Schrader |
| CO2 Included | (1) 16g, (2) 16g, (2) 25g, No |
| Color | Black, Silver |
| Weight | 13.8g, 154g, 269.5g, 74g |
| Cartridge Type | Threaded |
| Included Cartridge | Yes |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Lezyne Twin Speed Drive CO2 Inflator
Lezyne Twin Speed Drive CO2 Inflator
- A durable CO2 dispenser built from CNC-machined aluminum, the Twin Speed Drive CO2 features slip-on valve operation for easy inflation
- A Twin slip fit head presses onto Presta or Schrader valves and a neoprene sleeve insulates your hand from the cold during discharge
- Twin Kit includes Twin Speed Drive, Co2 cartridges and tire levers
| Model | Twin Speed Drive |
| Description | Inflator, Inflator Kit, Inflator Kit w/ Levers |
| Head | Presta/Schrader |
| CO2 Included | (1) 16g, (2) 16g, (2) 25g, No |
| Color | Black, Silver |
| Weight | 13.8g, 154g, 269.5g, 74g |
| Cartridge Type | Threaded |
| Included Cartridge | Yes |
| Defined Color | Black |
Original: $14.99
-65%$14.99
$5.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- A durable CO2 dispenser built from CNC-machined aluminum, the Twin Speed Drive CO2 features slip-on valve operation for easy inflation
- A Twin slip fit head presses onto Presta or Schrader valves and a neoprene sleeve insulates your hand from the cold during discharge
- Twin Kit includes Twin Speed Drive, Co2 cartridges and tire levers
| Model | Twin Speed Drive |
| Description | Inflator, Inflator Kit, Inflator Kit w/ Levers |
| Head | Presta/Schrader |
| CO2 Included | (1) 16g, (2) 16g, (2) 25g, No |
| Color | Black, Silver |
| Weight | 13.8g, 154g, 269.5g, 74g |
| Cartridge Type | Threaded |
| Included Cartridge | Yes |
| Defined Color | Black |












