Kenda Valkyrie TLR Pro K Tire 700 x 30c - Black
- TECH SPECS
| model | Valkyrie |
| size | 700c |
| width | 30mm |
| compound | R3C |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 327g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kenda Valkyrie TLR Pro K Tire 700 x 30c - Black
Kenda Valkyrie TLR Pro K Tire 700 x 30c - Black
- TECH SPECS
| model | Valkyrie |
| size | 700c |
| width | 30mm |
| compound | R3C |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 327g |
Original: $89.95
-65%$89.95
$31.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Valkyrie |
| size | 700c |
| width | 30mm |
| compound | R3C |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 327g |












