Kenda Small Block-8 TR K Tire 29er x 2.1" DTC
- TECH SPECS
| model | Small Block-8 |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | DTC |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 671g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kenda Small Block-8 TR K Tire 29er x 2.1" DTC
Kenda Small Block-8 TR K Tire 29er x 2.1" DTC
- TECH SPECS
| model | Small Block-8 |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | DTC |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 671g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Small Block-8 |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | DTC |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 671g |












