Kenda Regolith Pro Tire 27.5" x 2.4" SCT TR
- TECH SPECS
| model | Regolith Pro |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | DTC |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 785g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kenda Regolith Pro Tire 27.5" x 2.4" SCT TR
Kenda Regolith Pro Tire 27.5" x 2.4" SCT TR
- TECH SPECS
| model | Regolith Pro |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | DTC |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 785g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Regolith Pro |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | DTC |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 785g |












