Kenda Nevegal2 Pro TR K Tire 27.5 x 2.6" EN-DTC
- TECH SPECS
| model | Nevegal2 ATC |
| size | 27.5" |
| width | 2.6" |
| compound | EN-DTC |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 900g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kenda Nevegal2 Pro TR K Tire 27.5 x 2.6" EN-DTC
Kenda Nevegal2 Pro TR K Tire 27.5 x 2.6" EN-DTC
- TECH SPECS
| model | Nevegal2 ATC |
| size | 27.5" |
| width | 2.6" |
| compound | EN-DTC |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 900g |
Original: $89.95
-65%$89.95
$31.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Nevegal2 ATC |
| size | 27.5" |
| width | 2.6" |
| compound | EN-DTC |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 900g |












