Kenda Nevegal K Tire 26 x 2.35" DTC
- TECH SPECS
| model | Nevegal Pro |
| size | 26" |
| width | 2.35" |
| compound | DTC |
| bead | folding |
| type | non-tubeless |
| color | black |
| weight | 695g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kenda Nevegal K Tire 26 x 2.35" DTC
Kenda Nevegal K Tire 26 x 2.35" DTC
- TECH SPECS
| model | Nevegal Pro |
| size | 26" |
| width | 2.35" |
| compound | DTC |
| bead | folding |
| type | non-tubeless |
| color | black |
| weight | 695g |
Original: $63.95
-65%$63.95
$22.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Nevegal Pro |
| size | 26" |
| width | 2.35" |
| compound | DTC |
| bead | folding |
| type | non-tubeless |
| color | black |
| weight | 695g |












