Kenda Karma 2 Pro Tire 29.2" x 2.2" SCT TR
- TECH SPECS
| model | Karma 2 Pro |
| size | 29" |
| width | 2.2" |
| compound | Dual |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 687g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kenda Karma 2 Pro Tire 29.2" x 2.2" SCT TR
Kenda Karma 2 Pro Tire 29.2" x 2.2" SCT TR
- TECH SPECS
| model | Karma 2 Pro |
| size | 29" |
| width | 2.2" |
| compound | Dual |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 687g |
Original: $82.95
-65%$82.95
$29.03Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Karma 2 Pro |
| size | 29" |
| width | 2.2" |
| compound | Dual |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 687g |












