Kenda K-Rad Tire - 24 x 2.3 Clincher Wire Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Intended Use | Street-DJ |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Labeled Size | 24 x 2.3 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kenda K-Rad Tire - 24 x 2.3 Clincher Wire Black
Kenda K-Rad Tire - 24 x 2.3 Clincher Wire Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Intended Use | Street-DJ |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Labeled Size | 24 x 2.3 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Type | Clincher |
Original: $39.95
-65%$39.95
$13.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Intended Use | Street-DJ |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Labeled Size | 24 x 2.3 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Type | Clincher |












