Kenda Cruiser K130 Tire - 26 x 2.125 Clincher Wire Black/White 22tpi
- TECH SPECS
| Color | Black/White |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 54 |
| Labeled Size | 26 x 2.125 |
| PSI | 40 |
| TPI | 22 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 824 |
| Weight (oz) | 29 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Kenda Cruiser K130 Tire - 26 x 2.125 Clincher Wire Black/White 22tpi
Kenda Cruiser K130 Tire - 26 x 2.125 Clincher Wire Black/White 22tpi
- TECH SPECS
| Color | Black/White |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 54 |
| Labeled Size | 26 x 2.125 |
| PSI | 40 |
| TPI | 22 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 824 |
| Weight (oz) | 29 |
Original: $24.95
-65%$24.95
$8.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/White |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 54 |
| Labeled Size | 26 x 2.125 |
| PSI | 40 |
| TPI | 22 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 824 |
| Weight (oz) | 29 |












