Industry Nine Hydra Rear TA Hub 12x157mm XD 32h Lime
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Green |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Color | Lime |
| Flange Diameter Right | 60 |
| Flange Diameter Left | 58 |
| Weight | 304 |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Center to Flange Right | 29 |
| Center to Flange Left | 41 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Industry Nine Hydra Rear TA Hub 12x157mm XD 32h Lime
Industry Nine Hydra Rear TA Hub 12x157mm XD 32h Lime
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Green |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Color | Lime |
| Flange Diameter Right | 60 |
| Flange Diameter Left | 58 |
| Weight | 304 |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Center to Flange Right | 29 |
| Center to Flange Left | 41 |
Original: $460.00
-65%$460.00
$161.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Green |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Color | Lime |
| Flange Diameter Right | 60 |
| Flange Diameter Left | 58 |
| Weight | 304 |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Center to Flange Right | 29 |
| Center to Flange Left | 41 |












