Industry Nine Hydra Classic Front Hub
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Flange Diameter, Right | 45 |
| Center to Flange, Left | 27 |
| Center to Flange, Right | 42 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Black, Lime, Orange, Purple, Turquoise |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 165 |
| Defined Color | Black, Blue, Green, Orange, Purple |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28, 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Industry Nine Hydra Classic Front Hub
Industry Nine Hydra Classic Front Hub
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Flange Diameter, Right | 45 |
| Center to Flange, Left | 27 |
| Center to Flange, Right | 42 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Black, Lime, Orange, Purple, Turquoise |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 165 |
| Defined Color | Black, Blue, Green, Orange, Purple |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28, 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $240.00
-65%$240.00
$84.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flange Diameter, Left | 58 |
| Flange Diameter, Right | 45 |
| Center to Flange, Left | 27 |
| Center to Flange, Right | 42 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Black, Lime, Orange, Purple, Turquoise |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Weight | 165 |
| Defined Color | Black, Blue, Green, Orange, Purple |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28, 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












