Industry Nine A318 Stem Diameter: 31.8mm Length: 50mm Steerer: 1-1/8 5° Lime Green
- TECH SPECS
| Stem Weight | 155g |
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Length | 50mm |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Angle | 5° |
| Primary Color | Green |
| Stack Height | 40 |
| Stem Material | Aluminum |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Industry Nine A318 Stem Diameter: 31.8mm Length: 50mm Steerer: 1-1/8 5° Lime Green
Industry Nine A318 Stem Diameter: 31.8mm Length: 50mm Steerer: 1-1/8 5° Lime Green
- TECH SPECS
| Stem Weight | 155g |
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Length | 50mm |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Angle | 5° |
| Primary Color | Green |
| Stack Height | 40 |
| Stem Material | Aluminum |
Original: $155.00
-65%$155.00
$54.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Stem Weight | 155g |
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Length | 50mm |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Angle | 5° |
| Primary Color | Green |
| Stack Height | 40 |
| Stem Material | Aluminum |








